HAKKINDA

AYDA

 A y d a   M o s h a r r a f 
Ayda 1990 yılında Türk-Azeri bir anne, İranlı bir baba’nın kızı olarak Göteborg’da dünyaya geldi, büyüdü ve genç yaşta şarkı söylemeye ve bestelemeye başladı.

16 yaşında babasının da yardımı ile Ayda gitar çalmaya ve şarkı yazmaya başladı.
18 yaşında Ayda ailesi ile, besteciliği önemli ölçüde geliştiği İngiltere’ye taşındı.
Bir ev stüdyosu kuran Ayda, sık sık şarkılar yazıp kaydetti ve Youtube Kanalında sundu.

2012’de O Ses Türkiye’ye katılmıştır ve “İsyan” performansı ile kısa sürede ilgi odağı olmuştur. 10 yaşında şarkı söylemeye başlayan Ayda, dinleyicilerin karşısına 2015 yılında “Boğaz’da Yangın Var” ile çıktı. Daha sonra Ayda ikinci single’ı olan “DaM Di DaM” ı yayımladı.

2017’de yeniden türkçe müzik yapmaya karar veren Ayda, “Vazgeçmem”, “International Mashup”, “Ardında Gölge” ve “Senkron” ile yeniden türk müzik piyasasına döndü. Yanı sıra kendi YouTube kanalını, yapmış olduğu coverler ile beslemeye başladı.

Ayda, Police, Prince, Beatles, Queen gibi klasik rock gruplarını ve iran müziğini dinleyen bir baba ve türk müziğine aşık bir anne tarafından büyütüldü. Aydan’ın şarkı yazma ve şarkı söyleme üzerindeki en büyük etkilerinden biri Lauryn Hill’di.

Kendini en iyi şekilde besteciliği ile ifade eden Ayda, sanatçı olarak gelişti türk besteler yazmaya başladı ve pop müzik topluluğuna adım atmaya hazırlandı.

bio
PR/BOOKING & MANAGEMENT BOOKING@AYDAMUSIC.NET | ALL RIGHTS RESERVED WWW.AYDAMUSIC.NET